یک اتاق خواب باید چه شرایطی داشته باشد؟

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 190
یک اتاق خواب باید چه شرایطی داشته باشد؟

خوابیدن برای احیا و تجدید نیروی از دسا رفته و نو شدن،بایستی مدام،پیوسته و بدون فاصله باشد.۶ساعت خواب ممتد از ۸ ساعت خواب منقطع مفید تر و در تجدید قوا موثر است.

برای این که یک خواب عمیق و ممتد داشته باشید به نکات زیر توجه کنید:

۱-صدا:در اطاق خواب باید سکوت برقرار باشد و اگر صدایی هم است باید ملایم و ممتد باشد گوشی را امتحا کنیدتا هیچ صدایی نشنوید.یا این که از صدای سفید استفاده کنید.منظور صدایی است که شامل فرکانس های زیاد همراه با انرژِ های تقریبا مساوی است.

۲-نور:از پرده های تیره از جلو پنجره ها استفاده کنید تا از ورود نور جلوگیری شود.پوشاندن چشم ها نیز بسیار موثر است.

اتاق خواب راحت

اتاق خواب راحت

۳-درجه حرارت:گرمای زیاد اطاق ممکن است باعث منقطع شدن خواب شود و مزاحم خواب راحت گردد.گرما حتی باعث دیدن کابوس می شود.درجه حرارت ایده آلبرای اطاق خواب حدود ۱۸تا۲۱ درجه سانتی گراد برابر با ۶۵تا۷۰ درجه فارنهایت است.

۴-دکور و چیدن اشیاء:ساعت های شماطه دار شب تاب را پنهان کنید تا چشمتان در طول شب به آن ها نیفتد.اطاق خواب نباید شلوغ و درهم وبرهم باشد.زیرا استرس ایجاد می کند.

۵-بالش ها:خوابیدن به روی سینه و شکم می تواند باعث درد پشت شود.بنابراین دراز کشیدن به پشت و یا به پهلو را بیازمایید.اگر شما به پهلو می خوابید بایستی حامی و نگه دارنده سر و گردن شما باشد و هر دو را در یک ردیف قرار دهد.کسانی که به پشت می خوابند بالش بایستی کاملا زیر گردنشان باشد و سر تقریبا با تشک تماس داشته باشد.از بالش هایی که از مواد طبیعی مانند پر و کک پرندگان پر شده اند و انعطاف پذیری بیشتری دارند،استفاده کنید.

۶-تشک ها:تشک ها باید در اندازه ای باشند که موقع چرخیدن فضای کافی داشته باشیم و آزادانه حرکت کنیم.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “یک اتاق خواب باید چه شرایطی داشته باشد؟”