به انجام کارهایتان کمک کنید

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 145
به انجام کارهایتان کمک کنید

شاید شما نیات خوبی داشته باشید.ممکن است طرز فکر،ارزش ها و باور های مهمی داشته باشید.اما اگر آن ها را به کار نگیرید،اگر به انجام آن ها کمک نکنید،در آن صورت به اهدافتان نخواهید رسید.اغلب مردم به خاطر کم کاری،تعلل به عدم تلاش مداوم به اهدافشان نمی رسند.برای رسیدن به مقصودتان ابتدا باید هدف مشخصی داشته باشید،بعد آن ها را بنویسید . زمانی را برای انجامشان اختصاص دهیدو بعد عمل کنید.باید تلاشی مداوم و ثابت داشته باشید زیرا هیچ راه میان بری و به سوی موفقیت وجود ندارد.

انجام کار

انجام کار

از خودتان شروع کنید.

برای این که به انجام کارهایتان کمک کنید، باید از خودتان شروع کنید.شما به خاطر توانایی انجام کار و رسیدن به اهدافتان مسوول هستید و نیز تا حد زیادی مسول موقیت ها و شکست هایتان می باشید.

از کتاب خورش های جانانه برای روح نوشته جک کنفیلد و مارک ویکتور انس عبارت زیر نقل شده است:زمانی که من جوان و آزاد بودم و تصوراتم محدودیتی نداشت آرزو داشتم دنیا را تغییر دهم. به تدریج بزرگتر و عاقل تر شدم،دریافتم که نمی توانم دنیا را عوض کنم،بنایراین قدری تخفیف دادم و تصمیم گرفتم کشورم را تغییر دهم.اما آن هم غییر ممکن به نظر می رسید.زمانی که پا به میانسالی گذاشتم، در آخرین تلاش نومیدانه ام تصمیم گرفتم که فقط خانواده ام نزدیک ترین کسانم را تغییر دهم،اما افسوس آن ها هم تغییر نکردند.اما اکنون که در بستر مرگ افتاده ام ناگهان متوجه شدم:اگر ابتدا فقط خودم را تغییر می دادم بعد از آن می توانستم خانواده ام را تغییر بدهم،با تشویق و ترغیب آن ها قادر بودم کشورم را تغییر دهم و چه کسی می داند حتی مکن بود بتوانم دنیا را عوض کنم.

از مهمترین عوامل در انجام کار ها تلاش مداوم و صبر در مقابل ناملایمات است.

آیا می توانید با انتقاد ها کنار بیایید؟

وقتی انتقاد سازنده می تواند مفید و مشوق باشد،انتقاد مخرب می توتند نا امید کننده و آزار دهنده باشد.شما باید بیاموزید که با انتقاد های منفی کنار بیایید و اجازه ندهید بر رفتارتان تاثیر داشته باشد یا شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد.

کار های متفاوت را امتحان کنید.

حتی اگر سخت کوشش کنید و با انتقاد ها کنار بیایید گاهی لازم است برای رسیدن به هدفتان کاری متفاوت انجام دهید.بسیاری از مردم به جای این که سعی کنند کمی با فکر عمل کنند سخت تر کار می کنند.گاهی ما نیاز داریم برای رسیدن به سطح بالایی از موفقیت کاری کاملا متفاوت انجام دهیم.شما زمانی را برای ارزشیابی از آن چه که دقیقا می خواهید به ان برسید و روش رسیدن به هدفتان اختصاص  دهید.یک گفته قدیمی می گوید:به جای اسن که سرتان را به دیوار بکوبید گاهی آسان تر است آن دیوار را دور بزنید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “به انجام کارهایتان کمک کنید”