گوگل و فناوری حمایت از کپی رایت

مجموعه: اخبار, اخبار علمی تعداد بازدید: 151
گوگل و فناوری حمایت از کپی رایت

گوگل براي مبارزه با هرزه‌نگاري آنلاين كودكان از فن‌آوري تشخيص تصوير كه اين شركت براي ردگيري ناقضان كپي‌رايت در سايت ويديويي يوتيوب به كار مي‌گيرد، استفاده مي‌كند.
به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بنا بر اعلام گوگل، اين شركت اينترنتي با مركز كودكان گم شده و مورد سوء استفاده قرار گرفته‌ي الكساندريا (NCMEC) همكاري مي‌كند تا از ميان ميليون‌ها تصاوير هرزه‌نگاري به شناسايي قربانيان كمك كند.

گوگل در اين پروژه از فن‌آوري معروف اثرانگشت ويديويي بهره مي‌گيرد كه اين شركت دارندگان كپي‌رايت رسانه‌يي را به كارگيري آن به عنوان وسيله‌اي براي كنترل نقض گسترده‌ي كپي‌رايت برنامه‌هاي ويديويي حرفه‌يي در اينترنت فراخوانده است.

بر اساس اين گزارش گروه كوچكي از مهندسان گوگل بيش از يك سال با سازمان‌هاي فدرال و تحليلگران NCMEC در برنامه شناسايي كودكان قرباني اين شركت همكاري كرده تا نرم‌افزاري را ايجاد كنند كه در حدود ۱۳ ميليون تصوير هرزه‌نگاري را كه تحليلگران NCMEC پيش از اين ناچار بودند به صورت دستي بررسي كنند به صورت خودكار مرور مي‌كند.

فن‌آوري گوگل به تحليلگران اجازه مي‌دهد سايت‌هاي ويديويي و پايگاه داده تصاوير را براي يافتن فايل‌هاي حاوي تصاوير قربانيان هرزه‌نگاري كودكان سريع‌تر جست‌وجو كنند. ابزارهاي ديگر گوگل نيز به تحليلگران كمك مي‌كند قطعه‌هاي ويديويي را سريع بررسي كنند.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گوگل و فناوری حمایت از کپی رایت”