مردها بیشتر تصادف می کنند یا زن ها!؟

مجموعه: اخبار, اخبار جامعه تعداد بازدید: 98
مردها بیشتر تصادف می کنند یا زن ها!؟

رئیس پلیس راهور تهران اعلام کرد سهم مردان در تصادفات رانندگی بسیار بیشتر از زنان است.

به گزارش سردار حسینی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در تشریح عملکرد ۱۱ ماهه امسال گفت: خوشبختانه امسال شاهد کاهش ۹ درصدی تلفات ترافیکی در پایتخت بودیم و این کاهش باعث شد تا ۵۶ نفر از شهروندان تهرانی به نسبت مدت مشابه سال قبل کمتر در سوانح ترافیکی جان خود را از دست دهند.

وی همچنین افزود: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد ۴۹ درصد از متوفیان سوانح ترافیکی عابرین پیاده بودند و موتورسواران و رانندگان به ترتیب با ۲۸ درصد و ۹ درصد بیشترین سهم تلفات ترافیکی پایتخت را به خود اختصاص دادند.

حسینی ادامه داد: همچنین آمارهای به دست آمده از سوانح ترافیکی امسال در تهران بزرگ نشان می‌دهد که سهم مردان در تصادفات ۹۴ سهم بالایی بوده به اندازه‌ای که ۸۳ درصد از متوفیان سوانح ترافیکی پایتخت مرد بوده و تنها ۱۷ درصد از آنها زن بوده‌اند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در تشریحات جزئیات متوسط سنی کشته‌شدگان سوانح ترافیکی نیز گفت: آمارها نشان می‌دهد که ۳۹ درصد متوفیان بالای ۵۰ سال، ۲۶ درصد بین ۳۰ تا ۵۰ سال، ۲۴ درصد ۲۰ تا ۳۰ سال و ۱۰ درصد از کشته‌شدگان این سوانح کمتر از ۲۰ سال سن داشتند.

وی در ادامه این نشست با اشاره به بروز ۳ سانحه خاص در سال جاری اظهار کرد: در سال جاری ۳ تصادف خاص در معابر پایتخت رخ داد که تصادف یک دستگاه پورشه و ۲ دستگاه بی‌ام‌و در بزرگراه‌های همت و نیاش از جمله این موارد بودند که وجه مشترک تمامی آنها این نکته بود که رانندگان این وسایل نقلیه متاسفانه هیچ کدام در وضعیت عادی قرار نداشتند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مردها بیشتر تصادف می کنند یا زن ها!؟”