بساط «پل عشق» جمع می‌شود!؟

مجموعه: اخبار, اخبار جذاب تعداد بازدید: 86
بساط «پل عشق» جمع می‌شود!؟

زوج‌هایی که جشن ازدواج خود را در پاریس می‌گیرند، دیگر نمی‌توانند قفل هایشان را به نماد عشق فرانسه یعنی «پل هنر» آویزان می‌کنند!

به گزارش ۴ گوشه به نقل از مجله مهر: کمپین « قفل عشق؛نه» کمپینی در اعتراض به وصل کردن قفل به پل آرت (هنر) فرانسه است. تعداد این قفل‌ها که به ۷۰۰هزار عدد می‌رسد، به اندازه ۵۰۰ کیلوگرم این پل را سنگین کرده‌اند.

Paul Love

این پل آهنی در سال ۱۸۰۴ ساخته شده؛ اما در سال ۱۹۸۰ به خاطر تخریب‌های جنگ جهانی اول و دوم، بازسازی شد. پل هنر مسیری است که به «برج ایفل» ختم می‌شود و یکی مهم‌ترین کانون‌های گردشگری فرانسه است و سالانه زوج‌های جوان زیادی از سراسر جهان به این مکان می‌آیند و قفلی را به نماد عشق‌شان به آن آویزان می‌کنند. به همین دلیل، در ماه ژوئن قسمتی از نرده این پل معروف، به خاطر وزن زیاد قفل‌هایش تخریب شد و به پایین سقوط کرد و این بهانه‌ای شد تا نه تنها نصب قفل به این پل تاریخی متوقف شود که حتی دیگر قفل‌های عشق هم بریده و از آن جدا شوند.

گرچه زوج‌های جوان و توریست‌های زیادی از این اتفاق ناراحت شده‌اند،اما افراد محلی سال‌هاست که به دنبال این قانون هستند؛ چرا که با ممنوع شدن نصب قفل به این پل، از تخریب یکی از جاذبه‌های گردشگری کشورشان جلوگیری می‌کنند!

Paul Love

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بساط «پل عشق» جمع می‌شود!؟”