۸ راه برای این که فرزند شما خجالتی نباشد

مجموعه: روانشناسی, روانشناسی زناشویی, روانشناسی کودکان, زندگی بهتر, مشاوره خانواده تعداد بازدید: 362
۸ راه برای این که فرزند شما خجالتی نباشد

۱-انسان با تمرین کردن کامل می شود:هر اندازه کودک شما در مکان های اجتماعی بیشتری حضور یابد احساس راحتی بیشتری خواهد کرد.این بدان معنا نیست که کودک خود را مجبور کنید تا در فعالیتی شرکت کند یا اصرار بورزید که او باید بدون شما به جشن تولدی برود.برعکس فرزند خود را یاری کنید تا در کنار شما روابط اجتماعی را فرا گیرد.به شما توصیه می کنم هر چه سریع تر در مکان های اجتماعی حضور یابید تا زمینه آماده سازی فرزند خود را مهیا سازید. سپس به او اجازه دهید تا با سرعت،خود اجتماعی شود.

۲-با او احساس همدردی کنید:برای همه ما گاهی اتفاق می افتد که وقتی در مکان اجتماعی خاص حضور میابیم احساس ناراحتی می کنیم. شما می توانید تجربه شخصی خود را برای او بازگو کنید تا متوجه شود که او در این زمینه استثنا نیست.

۳-در منزل برای او مهمانی ترتیب دهید:بچه های دیگر را به منزل خود دعوت کنید تا فرزند شما این توانایی را پیدا کند و با دیگران ارتباط برقرار نماید.ایم عمل باعث می شود تا در مکان های اجتماعی خارج از خانه نیز شرکت کند.

فرزند خجالتی

فرزند خجالتی

۴-با دقت به حرف های او گوش دهید:هنگامی که او با شمما مشغول صحبت کردن است کاملا به او توجه کنید. این عمل به فرزند شما نشان می دهد که شما چقدر به گفته های او علاقه مند هستید و به شکوفایی او نیز کمک بسزایی خواهید کرد.

۵-به او برچسب نزنید:بچه ها سرشار از شگفتی هستند بنابراین بسیار مهم است که اجازه ندهین پشت برچسب هایی مانند:خجالتی پنهان شوند.چه بسا همین امر باعث تحقیق بخشیدن پیشگویی شما باشد.

۶-خجالتی بودن را با نیاز فرزندتان به تنهایی اشتباه نگیرید:فرزند شما می تواند تصمیم بگیرد که به تنهایی به دستشویی برود و یا خود لباس را بپوشد. به نظر او احترام بگذارید و آگاه باشید که این امر هیچ ارتباطی با کمرو بودن ندارد.

۷-به علائم هشدار دهنده کمرویی توجه کنید:اگر بهد از سال ها کودکی،کمرویی منجر به شرکت نکردن در مکان های اجتماعی شود،موضوع را با مشاورین خانواده مطرح کنید تا تشخیص دهند که آیا این کمرویی نشانه مشکل دیگری از قبیل اضطراب،خود کم بینی و یا نگرانی از جدایی است؟

۸-برای تغییر دادن فرزند خودتوانایی های او را باور کنید:اگر معتقد باشید که فرزندتان توانایی ایجاد تغییرات مثبت را دارد به او کمک خواهید کرد که احساس آرامش بیشتری کند.هر اندازه او بیشتر پذیرفته شود و احساس آرامش بیشتری کند.سریع تر جایگاه اجتماعی خود را کسب خواهد نمود.اگر فرزند مستعد به کمرویی شم ا باعث ایجاد اضطراب در شما شده است،گفته زیر به شما یاری می کند که مسایل را دقیق تر ارزیابی کنید:کمرویی نشانه حساسیت است و حساسیت نیز بسیار عالی است چرا که منجر به و همدلی و همدردی خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۸ راه برای این که فرزند شما خجالتی نباشد”