حقایقی از هواپیما که نمی دانید!؟

مجموعه: اخبار, اخبار علمی تعداد بازدید: 119
حقایقی از هواپیما که نمی دانید!؟

حرکت با سرعت ۸۰۵ کیلومتر بر ساعت در آسمان و در محفظه‌ای فلزی چندان طبیعی نیست، چیزهای عجیب زیادی درباره‌ی پرواز وجود دارد که کارکنان خطوط هوایی به شما نخواهندگفت.

♦️ نمی‌توانید زمان زیادی از طریق ماسک اکسیژن تنفس کنید.
در مواقعی که محیط داخل کابین که فشار آن تنظیم شده‌است، هوای قابل تنفس تامین نمی‌کند، ژنراتورهایی اکسیژن مکمل تولید می‌کنند.
هرچند، این ژنراتورها فقط به طور موقت می‌توانند اکسیژن مهیا کنند- معمولا بین ۱۴ تا ۲۰ دقیقه.

♦️ در دستشویی وقتی داخل آن هستید قفل نیست!
درب‌های دستشویی‌ها را به چندین دلیل می‌توان از بیرون قفل یا باز کرد. این ویژگی به خدمه‌ی پرواز اجازه می‌دهد که در شرایط اضطراری به دستشویی‌ها قفل شده دسترسی داشته باشند. از سویی دیگر خدمه می‌توانند در زمان برخاستن و فرود هواپیما دسترسی به دستشویی‌ها را محدود کنند.

♦️ میزهای جلوی مسافر به شدت کثیف هستند!
میکروبیولوژیست‌ها حدود ۲۱۵۵ واحد تشکیل‌دهنده‌ی کلنی در اینچ مربع در میزهای روبه‌روی مسافر از ۴ هواپیمای مختلف جمع‌آوری شد. در مقابل، این پژوهش حدود “فقط” ۲۶۵ واحد تشکیل‌دهنده‌ی کلنی روی دکمه‌ی سیفون دستشویی پیدا کرد.

♦️ برخی از هواپیماها مجهز به قفسه‌ی جسد هستند!
وقتی مشخص شود که یک مسافر مرده است، خدمه‌ی پرواز ابتدا تلاش خواهندکرد که جسد را به حالتی محترمانه و اگر ممکن باشد دور از دیگر مسافران نگهداری کنند. اگر فضا به اندازه‌ی کافی وجود داشته‌باشد، احتمالا جسد را در صندلی‌های خالی یا فرست کلاس که فضای خالی بیش‌تری دارد جای می‌دهند. هرچند، در پروازهای شلوغ، ممکن است فضا برای جا‌به‌جا کردن متوفی وجود نداشته‌باشد، که در چنین شرایطی جسد کاملا پوشانده‌ می‌شود و به یک صندلی بسته می‌شود.
خطوط هوایی سنگاپور که بیش از ۱۰۰ هواپیمای پهن‌پیکر و باریک‌پیکر در ناوگان هوایی خود دارد، برخی از هواپیماهایش را به قفسه‌ی جسد تجهیز کرده‌است تا بتوان متوفی را در پروازهای طولانی نگهداری کند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “حقایقی از هواپیما که نمی دانید!؟”